Geautoriseerde toestemming
Medewerkers die toch in de gesloten gebouwen of gebouwdelen van SP 904, of tijdens avonduren op SP 904 moeten zijn, dienen daarvoor autorisatie aan te vragen via hun bedrijfsvoerder of leidinggevende. Ook dienen zij zich te houden aan de geldende veiligheidsvoorschriften. Voor toegang tot SP 904 in de avonduren geldt dat men zich moet melden en in-/uitschrijven bij de Meldkamer, zowel bij het betreden als verlaten van het gebouw via de nachtingang.
Per 15 juni zijn de volgende gebouwen op de Roeterseiland Campus beperkt open:
Aangepaste openingstijden: 08.00 uur tot 18.00 uur
Avond: gesloten
Weekeinde: gesloten
Bijna alle gebouwen binnen het Universiteitskwartier zijn open, maar zeer beperkt toegankelijk. Wil je als medewerker werken in één van de gebouwen, stem dit dan af met je leidinggevende. Heb je als studenten toegang nodig, stem dit dan af met je studiebegeleider.
BG1 en BG2: 08.00 uur tot 18.00 uur
Overige panden van de FGw en Oudemanhuispoort: 08.00 uur tot 18.00 uur
Weekend: gesloten
Let op: tot en met 9 februari sluiten alle panden om 18.00 uur!
Studieplekken zijn alleen beschikbaar in de UB op basis van reservering via de website van de UB. Kijk voor de actuele informatie op uba.uva.nl.
Kijk voor meer informatie en openingstijden van het Allard Piersonmuseum op allardpierson.nl.
Op sommige locaties zijn studieplekken beschikbaar. Sinds kort kunnen studenten ook een studieplek reserveren in een van de kleinere ruimten, die nu niet voor onderwijs gebruikt kunnen worden. In totaal zijn er 240 extra studieplekken beschikbaar.
Let op: alle plekken zijn alleen met reservering toegankelijk. Kijk voor het actuele overzicht op de website van de UB.
De Universiteitsbibliotheek is geopend en studenten kunnen gebruikmaken van een beperkt deel van de studieplaatsen in de UB singel, met in achtneming van de noodzakelijke 1,5 meter afstand en uitsluitend op basis van reservering. Reserveren en meer informatie over de openingstijden van de Universiteitsbibliotheek vind je op uba.uva.nl. Kom alleen naar de UvA als je geen gezondheidsklachten hebt.
Voor vragen kan je contact opnemen met de bibliotheek via Vraag het de Bibliotheek. Heb je inhoudelijke vragen over een vakgebied? Mail dan naar de betreffende informatiespecialist.
De gebouwen van de UvA worden zo ingericht dat je er kunt bewegen en verblijven op een afstand van 1,5 meter van anderen. Als het nodig is worden de routes in de gebouwen aangepast. Misschien dat je af en toe moet omlopen om je bestemming te bereiken. Bij de ingang krijg je het verzoek je handen te desinfecteren. Voorzieningen zoals toiletten en printers worden extra schoongemaakt. Maar we vragen je ook zelf je verantwoordelijkheid te nemen bij het gebruik ervan.
De capaciteit van de gebouwen blijft beperkt tot ongeveer 20 procent, door de noodzaak anderhalve meter afstand te houden. Als het kan, werk en studeer je thuis. Bekijk de updates voor de laatste stand van zaken.
We vragen studenten en medewerkers alleen te komen als het echt niet anders kan. Zoek dus eerst naar een alternatief, denk aan een print- of copyshop in de buurt of een digitale variant voor de print.
Veel printers staan in de Bibliotheek en studiecentra. Om gebruik te kunnen maken van de printfaciliteiten in de UB Singel, faculteitsbibliotheken en/of studiecentra heb je een gereserveerde werkplek nodig. Bekijk het aanbod per locatie en reserveer een studieplek.
De post wordt nog steeds bezorgd in de MyPup lockerkasten. Als je geen post meer wilt ontvangen via de kasten, dan kun je een e-mail sturen aan mailcentrum@uva.nl met vermelding van het postbusnummer. De post wordt dan in bewaring genomen.
De UvA heeft geen parkeerplaatsen voor personeel of studenten. Alleen de parkeerplaatsen voor mensen met een handicap zijn beschikbaar. Voor overige bezoekers, studenten en medewerkers raden wij aan te parkeren in een van de nabijgelegen parkeergarages van de campusgebouwen of bij diverse P+R-terreinen. Dit is stukken voordeliger dan parkeren in een parkeergarage of op straat in het centrum.
De UvA volgt de RIVM-richtlijnen als het gaat om ventilatie en het onderhoud aan installaties. De ventilatie voldoet in de meeste ruimtes aan deze richtlijnen. In enkele gebouwen of ruimtes is er alleen natuurlijke ventilatie aanwezig. Voor sommige ruimtes gelden aanvullende gebruiksvoorschriften. Zo vind je bij een ongeventileerde archiefruimte bijvoorbeeld de instructie dat er maximaal 1 persoon tegelijk in de ruimte mag zijn en dat de deur open moet blijven. Naar aanleiding van de coronamaatregelen richten we de gebouwen opnieuw in. Daarbij staat de veiligheid van studenten, medewerkers en bezoekers centraal. In gangen en andere ruimtes is voldoende afstand van elkaar mogelijk als iedereen zich houdt aan het toegangsbeleid: je hebt gereserveerd of je hebt een afspraak gemaakt met je leidinggevende. In de AZ staat meer informatie over de ventilatie. Verdere vragen over ventilatie kun je stellen aan je arbocoordinator of via servicedesk-fs@uva.nl.
Vanaf 1 december 2020 is het verplicht om een mondkapje te dragen in alle publieke binnenruimten in Nederland. Het onderwijs is daar geen uitzondering op.
Op de UvA vroegen we je al langer een mondkapje te dragen. Vanaf 1 december is het dus verplicht in alle binnenruimten (gangen, liften, hallen etc.), totdat je op de plaats van bestemming bent. Tijdens colleges of achter een werkplek mag het mondkapje af. Hou je het kapje liever op? Dan mag dat natuurlijk.
Voor sommige ruimtes (zoals laboratoria) gelden speciale richtlijnen, deze hebben altijd voorrang op de algemene richtlijnen van de UvA.
Beperking of ziekte
De verplichting tot het dragen van een mondkapje geldt niet voor mensen die vanwege een beperking of ziekte geen mondkapje kunnen dragen of opzetten.
Lees hier meer informatie over het mondkapjesbeleid van de Rijksoverheid.
De bedrijfskantines blijven open voor afhalen van verpakte producten. Er is geen zitgelegenheid in de kantines. Natuurlijk volgen de medewerkers van de catering strikte hygiëneprotocollen en nemen ze alle veiligheidsregels in acht.